Zajęcia na Symulatorze ARPA, ECDIS, WECDIS.

Niedługo na uczelni dni otwarte, dlatego studenci koła nawigacyjnego FiLambda spotkali
się na ćwiczeniach, które polegały na zaznajomieniu się z zasadami działania systemu symulatorów Radaru ARPA, WECDIS i ECDIS. Inicjatywa zorganizowania ćwiczeń wyszła podczas ostatniego spotkania zarządu i członków koła.

W czasie pełnienia wacht przez studentów, nad działaniem i odpowiednim instruowaniem zainteresowanych czuwał Pan kmdr por. Tadeusz Piętka. Każdy mógł spróbować swoich sił
za sterami różnych jednostek od cywilnych po wojskowe statki bojowe na różnych akwenach podczas zmiennej sytuacji pogodowej. Wszyscy opiekunowi zajęć zadawali pytania na nurtujące ich pytania, przez co nikt nie wyszedł z żadnymi wątpliwościami, a jedynie z zyskiem informacji.

Były to pierwsze tego typu praktyczne zajęcia w tym roku organizowane w ramach
KN. FiLambda. W związku z tym że zainteresowanie było na tyle duże planujemy kolejne spotkania, ponieważ pozwalają na samodzielne, praktyczne wykorzystanie wiedzy zdobytej dotychczas podczas zajęć prowadzonych w ramach kierunku studiów. Przez to, że ćwiczenia
były organizowane w charakterze „free swimming” pływanie studentom sprawiło wiele zabawy
i zachęciło do kolejnych spotkań.

Wielkie podziękowania ślemy na ręce do Pana kmdr por. Tadeusza Piętki za wszystkie cenne spostrzeżenia i uwagi dzięki którym mogliśmy zwiększyć i poprawić naszą wiedzę.

Już niedługo widzimy się na kolejnych zajęciach.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do kontaktu przez formularz kontaktowy
klikając w zakładkę kontakt.