Zaproszenie na spotkanie pt. Tworzenie i rozwój rozwiązań z zakresu nawigacji satelitarnej. Jak uzyskać finansowanie?

Zaproszenie na spotkanie które odbędzie się 15 grudnia w godz. 9:00-13:00 w Olivia Business Centre (O4) Astri Polska i Blue Dot Solutions organizuje spotkanie pt. Tworzenie i rozwój rozwiązań z zakresu nawigacji satelitarnej. Jak uzyskać finansowanie?

Spotkanie może być też interesujące dla studentów zainteresowanych transportem, ponieważ mowa będzie o programie akceleracyjnym SPACE3AC INTERMODAL TRANSPORTATION, w którym 20 projektów uzyska finansowanie w wysokości 200 000 zł na każdy projekt.

Warsztat jest przeznaczony dla osób, które pracują nad projektami i szukają sposobu na znalezienie finansowania na rozpoczęcie rozwój aktywności. Podczas spotkania przedstawione będą różne możliwości rozwoju dla projektów GNSS + informacje o aktualnych programach inkubacyjnych i akceleracyjnych. Uczestnicy nauczą się również jak skutecznie przygotować aplikacje z wykorzystaniem danych satelitarnych (sygnałów GNSS, zdjęć satelitarnych) do międzynarodowego konkursu Galileo Masters.

Zapraszamy do udziału w warsztacie, podczas którego poznasz najlepsze sposoby na wsparcie Twojego projektu.

W programie m.in.:

– prezentacja możliwości projektu e-Knot, który ma celu stworzenie silnej współpracy w zakresie Globalnego Systemu Nawigacji Satelitarnej poprzez wzmocnienie kontaktów pomiędzy edukacją, nauką i przemysłem. Projekt skupia się na: transferze innowacji do przemysłu, wspieraniu tworzenia innowacyjnych aplikacji, wzmocnieniu współpracy międzysektorowej.

– konkursu Galileo Masters (European Satellite Navigation Competition – ESNC) uznawany za najważniejszy w Europie konkurs dla osób zainteresowanych technologiami satelitarnymi, którzy myślą o działalności w sektorze kosmicznym. Do konkursu zgłaszane są pomysły na aplikacje, urządzenia i technologie wykorzystujące nawigację satelitarną. Nagroda główna w konkursie wynosi 20 000 euro, a suma wszystkich nagród przekracza 1 milion euro. 

– informacje o aktualnych programach akceleracyjnych i inkubacyjnych dla projektów z sektora kosmicznego.

AGENDA WYDARZENIA

8:45 – 9:00 Rejestracja uczestników
9:00 – 9:10 Przywitanie uczestników i wprowadzenie
9:10 – 9:40 Projekt e-KnoT
9:40 – 10:10 Konkurs Galileo Masters (+ informacje o programach akceleracyjnych)
10:00 – 10:30 Przerwa kawowa
10:30 – 15:00  WARSZTAT: tworzenie aplikacji GNSS w ramach konkursu ESNC

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt do 13 grudnia na Email: filambda@amw.gdynia.pl umieszczając w nim Imię i Nazwisko, stopień/rok oraz telefon kontaktowy.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Zapraszamy!

Wydarzenie na facebooku:
https://www.facebook.com/events/283838278684689/
Link do podbicia na facebooku:
https://www.facebook.com/GalileoMasters/posts/557289257809584

Firma Blue Dot Solutions sp. z o.o.
http://www.bluedotsolutions.eu